O mnie

Cześć 🙂 Cieszę się, że jesteś na mojej stronie. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś wartościowego dla siebie – może inspirację na nową wyprawę, a może pomysł na sesję fotograficzną.

Co mogę powiedzieć o sobie? Mam dwie pasje – fotografowanie i podróże, najlepiej na rowerze.

Od ponad 15 lat mieszkam w Gdańsku. Myślę, że dla osób lubiących fotografię, aktywność fizyczną i podróże, jest to najlepsze miejsce do życia w Polsce. Trójmiasto to trzy ośrodki o kompletnie różnym charakterze – majestatyczny i historyczny Gdańsk, nowoczesna i dynamiczna Gdynia oraz imprezowy Sopot. Na wyciągnięcie ręki Morze Bałtyckie, a na rzut kamieniem Pojezierze Kaszubskie. Tylko korzystać!

Na co dzień, już od 6 lat, fotografuję aparatami i obiektywami firm Olympus i Panasonic, czyli systemem Micro4/3, o którym więcej możecie przeczytać tutaj. Jest to w mojej ocenie najlepszy sprzęt dla fotografów, którym z jednej strony zależy na jakości zdjęć porównywalnej z profesjonalnymi lustrzankami, a z drugiej strony potrzebują lekkiego sprzętu, który dobrze sprawdzi się w podróży, nie będzie wymagał brania ze sobą dodatkowego plecaka i nie urwie głowy zawieszony na szyi podczas całodziennej jazdy na rowerze 🙂

Co fotografuję? Głównie krajobrazy z podróży, ale coraz bardziej wkręcam się w fotografię uliczną i portrety. Pewnie dlatego na Instagramie łamie świętą zasadę, która mówi, by na IG wrzucać zdjęcia o takiej samej tematyce i stylistyce.

Kiedy fotografuję? Zawsze, chyba że śpię. Z fotografią cyfrową mam do czynienia już od 2002 roku, kiedy pracując w Wirtualnej Polsce, zajmowałem się m.in. testowaniem i recenzowaniem pierwszych na rynku aparatów cyfrowych. Od paru lat najwięcej kadrów łapię w trakcie spotkań ze znajomymi w ramach grupy IgersGdańsk oraz podczas wypraw rowerowych. Czasem zdarza mi się też zrobić jakąś sesję portretową (tutaj efekty).

Jakie są moje marzenia? Trafić kiedyś na okładkę National Geographic 😉 A serio, to pewnie jak większość z nas, kochać i być kochanym. Dawać szczęście i być szczęśliwym. I realizować swoje pasje, by kiedyś nie żałować, że czegoś nie zrobiłem.